sestdiena, 2012. gada 22. decembris

Izlietojums un interneta pieejamība

Vai jūs nekaitina tas, ka daudzi pakalpojumu sniedzēji platjoslas internetam nosaka mēneša lietošanas ierobežojumus tā, lai jums regulāri nāktos kontrolēt, cik daudz jūs esat izlietojuši?

Vai jūs meklējat platjoslas internetu ar neierobežotu izmantošanu? Vēl jums ir jāņem vērā tas, ka, piemēram, ja kāds platjoslas pakalpojumu sniedzējs nodrošina neierobežotu platjoslas internetu, tad tā klienti centīsies to izmantot visu laiku. Vairums pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā neierobežotu platjoslas internetu, ir godīgas lietošanas politika, kas faktiski nosaka savienojumu skaitu. Tā kā pastāv savienojumu skaits, parasti 50 cilvēki savā starpā dala vienu līniju starp vietējo telefona centrāli un platjoslas interneta pakalpojuma sniedzēju, tādējādi daudzi cilvēki platjoslas pieslēgumu izmantos līdz pēdējam. Tas ne tikai samazinās platjoslas interneta ātrumu, bet arī ievērojami samazinās jūsu lejupielādēto apjomu. Ļaujiet man veikt vienkāršus aprēķinus. Tātad, ja tīklu savā starpā dala 40 cilvēki (kā iepriekš redzējām, vienu līniju savā starpā var dalīt līdz pat 50 cilvēki), izmantojot 8 Mb ātru platjoslas internetu, faktiskais ātrums katrai personai ir 200 Kb/s. Tie ir 25 KB/sekundē. Tātad stundas laikā jūs teorētiski varat lejupielādēt līdz 90 MB. Ja jūs lejupielādējat 12 stundas dienā, 30 dienas mēnesī, tad jūs varat lejupielādēt līdz 32 GB. Šis skaitlis ir daudz mazāks nekā dažos piedāvājumos noteiktais 40 GB ikmēneša ierobežojums. Tāpēc neskatieties tikai uz neierobežoto platjoslas ātrumu, pat ja jūs daudz lejupielādējat; daži piedāvājumi ar lielu mēneša limitu var sniegt jums tādu pašu lejupielādes apjomu. Tomēr labās ziņas ir tādas, ka mēneša ierobežojums, jeb kā mēs sakām, ikmēneša lietošanas ierobežojums, tiek mērīts GB nevis Gb. Šoreiz nekādu viltību!

Pieejamība: Kad jūs pārbaudāt kāda pakalpojumu sniedzēja platjoslas interneta pieejamību, pārbaudītājs jums var paziņot, ka platjoslas internets jūsu rajonā ir pieejams. Bet vēlāk, kad jūs plānojat to ierīkot, jums var paziņot, ka, lai iegūtu platjoslas internetu, jums nāksies maksāt vairāk par mājaslapā norādīto cenu.