svētdiena, 2017. gada 5. marts

Veids, kā ietaupīt naudu

Jums ir nepieciešams izvērtēt Jūsu bankas pārskatus. Paskaties uz saviem tēriņu ieradumiem. Vai Jūs esat daudz tērējušies pēdējā laikā? Ja jā, Jums vajadzētu atdalīt savus kontus vai iegūt jaunu. Izveidojiet vienu kontu citā bankā, lai ietaupītu savu naudu - kamēr otrs būtu jāizmanto tikai izdevumiem un rēķinu apmaksai. Tas Jums ļoti palīdzēs.

Jūs varat arī doties savā internetbankā, kas Jums sniegs pārskatu par to, cik daudz Jūs tērējat izklaidei, pārtikai, un degvielai, ja Jūs iepērkaties ar karti. Tas ātri atšifrē Jūsu tēriņu paradumus un parāda rezultātus mēneša beigās.

Veicot maksājumus, vienmēr pierakstiet tos savā piezīmju blociņā. Jums vienmēr ir jāzina, cik daudz Jums ir jāmaksā kādam noteiktam uzņēmumam par pakalpojumu vai rēķinu. Tādā veidā Jūs zināsiet, cik daudz Jūs iztērējat katru mēnesi.

Laiks samazināt izdevumus. Ideja ir izveidot budžetu, kas atbilst Jūsu ienākumiem. Ja tas tā nav, apskatiet izmaksas, lai redzētu, ko Jūs varat samazināt, un mēģiniet atrast kādu papildus darbu, lai vairāk nopelnītu.

Pirmo reizi, kad Jūs to darāt, Jūs varētu būt satriekts par šīm summām - it īpaši, ja Jūs veicat ikdienas braucienus uz vietējo kafejnīcu - bet kļūs labāk. Ir nepieciešami apmēram trīs mēneši, lai izveidotu stabilu budžetu. Piefiksējiet ikdienas izdevumus, veidojiet uzkrājumu kontu un pārvērtējiet savu budžetu katru mēnesi. Jūs drīz redzēsiet, ka Jūs liekat savai naudai strādāt Jūsu labā.