pirmdiena, 2017. gada 3. aprīlis

Ietaupiet savu naudu

Pirmā lieta, par ko cilvēki domā, kad viņi dzird vārdu ietaupījumi, bieži vien ir krājkonts. Kaut gan krājkonti ir labi un tie ir labāki par naudas krāšanu ‘’zeķē’’, reālie ietaupījumi balstās uz tēriņu ierobežošanu, lai ietaupītu naudu. Šeit ir dažas lietas, ko Jūs varat darīt savā ikdienas dzīvē, lai ietaupītu naudu un gūtu labumu no saviem iekrājumiem.

Padomi kā ietaupīt lietojot sadzīves tehniku

  1. Vislielāko elektrību no mājas ierīcēm patērē ledusskapis. It īpaši vecāki modeļi.
  2. Mazgājiet savu veļu vienu reizi nedēļā, lai ietaupītu vairāk elektrības, laika un Jūsu pūļu. Žāvējiet veļu ārā vai vannasistabā, nevis žāvētājā.
  3. Dzesēšanas un apkures ieteikumi, lai ietaupītu
  4. Saglabājiet savu māju vēsu dabiski, ideāls veids, kā to izdarīt, ir sastādīt kokus apkārt mājai, jo īpaši attiecībā rietumu un austrumu pusē, kas Jūsu pagalmā bloķēs saules dabisko siltumu.
  5. Aukstajā sezonā, aizsargājiet savu māju no siltuma zaudēšanas, nosiltinot ventilācijas lūkas un nosiltinot logus un sienas.
  6. Nopērciet ūdens sildītāju, kas darbojas ar dabasgāzi, nevis elektrību.
  7. Apgaismojuma ieteikumi elektrības taupīšanai
  8. Neizmantojiet augstas jaudas spuldzes savā mājā; izmantojiet ekonomiskās.
  9. Izmantojiet taimerus un mehāniskos sensorus āra apgaismojumam, lai ietaupītu vairāk elektrības.
  10. Pilnvērtīgi izmantojiet dabisko gaismu. Jūs varat ievietot spoguļus telpās saules gaismai.
Gatavojiet savas pusdienas. Bieži vien cilvēki dodas uz ātrās ēdināšanas kafejnīcām pusdienlaikā. Pat ja tas ir kaut kas veselīgs, Jūs varat ietaupīt vairākus eiro dienā un ēst veselīgāk, pagatavojot savas pusdienas līdzi. Jūs to varat izdarīt pirms gulētiešanas, lai Jums nav jādomā par to no rīta.