ceturtdiena, 2017. gada 6. jūlijs

Ko darīt, lai ietaupītu naudu


  1. Gatavojiet savu kafiju - Sagatavojiet savu kafiju mājās. Jūs ietaupīsiet vismaz 1-1.60 € dienā.
  2. Ņemiet līdzi pusdienas - iepakojot pusdienas līdzi uz darbu, Jūs varat ietaupīt ievērojamu naudas summu.
  3. Atceliet neizmantotus abonementus - Lielākā daļa cilvēku aizmirst par abonementiem. Mazie maksājumi kopā var radīt lielu summu.
  4. Apmeklējiet bibliotēku - Nav iemesla pirkt grāmatu, kad Jūs varat aizņemties to no bibliotēkas par brīvu.
  5. Izmantojiet parkus - Izmantojiet parkus un tuvos mežus pastaigām, pārgājieniem, izbraucieniem ar divriteni un piknikiem.
  6. Izmantojiet lietas atkārtoti - Izmantojiet priekšmetus citam mērķim, pirms tos izmetat. Krūze var kļūt par lielisku zīmuļu turētāju, bet vecie dvieļi var tikt izmantoti kā lupatiņas. Esiet radošs!
  7. Izveidojiet pārtikas preču sarakstu, - aprēķiniet kopējo summu, ko Jūs tērējat pārtikas iegādei un ēšanai restorānos. Tas, iespējams, Jūs šokēs. Jūs varat ietaupīt daudz naudas ar šo vienkāršo uzdevumu.

Pierakstiet savus izdevumus.

Pirmā lieta, kas Jums ir jāzina, ir, cik daudz Jūs tērējat un kam. Lai to uzzinātu, pierakstiet visas tās lietas, kam Jūsu ģimene tērē naudu. Jūs varat izraudzīties kategorijas, piemēram, pārtiku, izklaidi, izglītību, komunālos pakalpojumus un tā tālāk, lai redzētu, cik daudz no Jūsu izdevumiem tiek tērēts katram izdevumu veidam.

Novērtējiet savus izdevumus.

Ja Jums ir vismaz 1 mēneša informācija par to, kā Jūsu ģimene tērē naudu, Jūs var novērtēt, kur Jūs tērējat lielāko daļu savas naudas un varat izprātot, kur tēriņus var samazināt. Lielākā daļa pāru, kas ir izgājuši tam cauri, ir pārsteigti, uzzinot, cik daudz no savas naudas viņi tērē lietām, kas nav svarīgas.